Home Sport Oceláři vykročili za obhajobou titulu

Oceláři vykročili za obhajobou titulu

by czeko
0 comment

Hokejisté Třince vstoupili v pondělí vítězně do finále play off extraligy, Spartu porazili 4:1.

Pražané přitom vedli 1:0, ale Oceláři ve třetí části třemi góly v rozmezí šesti minut otočili vývoj utkání, v závěru přidali ještě jeden gól a vyhráli tak i devátý zápas ve vyřazovací části extraligy.

Úřadující mistr porazil Spartu i v pátém vzájemném souboji v sezoně. Série hraná na čtyři výhry pokračuje ve Slezsku v úterý od 17:00.

Sparťané Maxim Matuškin (vlevo) a Michal Řepík se radují ze vstřeleného gólu. V tu chvíli ještě netušili, že je čeká třinecká smršť.

Do první větší šance se dostal ve 2. minutě domácí Nestrašil, z bezprostřední blízkosti ale Hudáčka v brance Sparty nepřekonal. Na druhou stranu se do slibné příležitosti dostal Forman, neuspěl ale stejně jako následně Ocelář Olovrant.

Sparta si vytvořila herní převahu v přesilových hrách, které v první třetině hrála hned tři. Při Marinčinově trestu se domácí obránili, při Růžičkově trestu ale už inkasovali, když Kacetla překonal střelou k žerdi Matuškin a připsal si tak první gól v play off. Při Romanově trestu pak mohl vyrovnat Hrehorčák, Hudáček si ale s jeho individuální akcí poradil.

Ve druhé části si Slezané vytvořili střeleckou převahu, Hudáček ale svůj tým spolehlivým výkonem držel. Překonat ho nedokázal Michal Kovařčík ani Hrňa v přesilové hře. Z pohledu Sparty zahrozil jen Chlapík, který ve 26. minutě trefil tyč.

Domácí byli za svou aktivitu odměněni ve 45. minutě, kdy se za obranu Pražanů dostal Svačina a přestřelil slovenského brankáře. O čtyři minuty později rozjásal vyprodanou Werk arénu podruhé Nestrašil, který dokázal překonat Hudáčka podruhé po Kudrátkově střele od modré čáry, kterou těsně před brankovištěm zastavil Ondřej Kovařčík.

Šance Sparty na návrat do zápasu pak pohřbil špatnou schválností za brankou Matuškin, po které zvýšil v polovině třetí třetiny Chmielewski na 3:1 pro Oceláře. Poslední slovo měl v 58. minutě v přesilovce Marcinko.

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 45. Olovrant (Marinčin, M. Doudera), 49. Nestrašil (O. Kováčik, Kundrátek) 51. Chmielewski (M. Růžička), 58. Marcinko – 10. Matuškin (Chlapík, E. Thorell). rozhodovat Jeřábek, Hejduk – Hynek, Špor. vyloučení 3:2. uplatnění 1:1.